Nadchodzące imprezy

Nadchodzące imprezy

Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (CKPiDE) zaprasza na wykład dr Jana Skłodowskiego pt. „Rzeczpospolita Rafajłowska i Legiony Polskie w Karpatach Wschodnich” połączony z prezentacją albumu „Rzeczpospolita Rafajłowska na szlaku II Brygady Legionów Polskich w Karpatach”.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Spotkań z Historią” w dniu 30 marca 2017 roku o godz. 18.00 w CKPiDE przy ulicy Strzelców Siczowych 56.

Wykład będzie prowadzony w języku polskim. Wstęp wolny.

Czytaj więcej…

Zespół Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego
ul. Strzelców Siczowych 56
76 018 Iwano-Frankiwsk
tel.: +38 034 272 57 47
kom.: +38 067 197 17 96, +38 066 800 20 93
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.ckpide.eu


Nadchodzące imprezy

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy „Samarytanie z Markowej” poświęconej pamięci Polaków zamordowanych przez Niemców za pomoc Żydom podczas II wojny światowej, które odbędzie się 28 marca br. o godz. 17.00 w Winnickim Obwodowym Muzeum Krajoznawczym, ul. Soborna 19.

W otwarciu wezmą udział przedstawiciele warszawskiego Oddziału IPN.

Prosimy o poinformowanie potencjalnych zainteresowanych.

Więcej informacji poniżej na planszy informacyjnej.

Słowo Polskie, 21.03.17 r.

 


Nadchodzące imprezy

W sobotę, 25 marca 2017 roku o godz. 17.00 w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie) odbędzie się widowisko słowno-muzyczne pn. „Poezjo, jak Ci na imię?”.

Usłyszymy wiersze Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana, Jana Kasprowicza, Juliana Tuwima, Tarasa Szewczenki i Jurija Andruchowycza, a także poezję śpiewaną z repertuaru Ewy Demarczyk, Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Turnau, Andrzeja Sikorowskiego, Maryli Rodowicz, Piotra Rubika oraz Kvitki Cisyk w wykonaniu młodych artystów.

Spotkanie odbędzie się w ramach Światowego Dnia Poezji. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku, 20.03.17 r.

 


Nadchodzące imprezy

Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania to szkoła artystyczna z długoletnią tradycją edukacyjną, w której grono doświadczonych, zawodowych artystów plastyków kształci słuchaczy w wielu specjalnościach plastycznych takich jak:

- Projektowanie graficzne,
- Fotografia artystyczna, aranżacja wnętrz,
- Projektowanie ubioru.

Studium jest niepubliczną policealną szkołą artystyczną. Nauk; w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania - Policealnym Studium Plastycznym im. Stanisława Wyspiańskiego trwa dwa lata i odbywa się w systemie stacjonarnym - dziennym (od poniedziałku do piątku). Kończy się państwowym egzaminem dyplomowym.

Absolwenci otrzymują dyplom państwowy z tytułem plastyka w wybranej przez siebie specjalności. Słuchacze studium w trakcie przebiegu nauki uzyskują wykształcenie ogólnoplastyczne połączone ze specjalistycznym kształceniem zawodowym w wybranej specjalności. Szkoła posiada wysoki poziom przedmiotów plastycznych, a w szczególności przedmiotów zawodowych artystycznych. Potwierdzają to między innymi sukcesy słuchaczy studium w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach artystycznych oraz powodzenie naszych absolwentów na rynku pracy.

Oprócz nauki słuchacze mają możliwość udziału w organizowanych przez szkołę plenerach artystycznych (Czechy, Austria, Włochy, Francja).

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest ukończona szkoła średnia (o 12 letnim cyklu kształcenia). Nauka w szkole jest dofinansowywana. Słuchacz opłaca czesne w wysokości 220 zł miesięcznie, przez 10 miesięcy w roku + wpisowe przy zapisie do szkoły 200 zł.

Rekrutację na rok szkolny 2017/2018 rozpoczynamy w marcu. Rok szkolny rozpoczyna się we wrześniu. W celu ułatwienia procedury rekrutacji, będzie można pobrać wniosek o przyjęcie do szkoły z naszej strony, wypełnić go (najlepiej już z tłumaczeniem świadectwa ze szkoły średniej przez tłumacza przysięgłego) i przesłać pocztą lub drogą mailową, na podstawie wniosku szkoła sporządza i wysyła umowę i po jej otrzymaniu wystawia kandydatowi zaświadczenie o przyjęciu do szkoły, na podstawie którego kandydat ubiega się o wizę.

Więcej informacji na poniższej planszy informacyjnej.

Słowo Polskie, 03.03.17 r.

 


Nadchodzące imprezy

16 marca w winnickim „River Pub wystąpi” znany polski zespół „No Logo”.

No Logo to zespół muzyków praktycznie z jednego małego miasteczka. Mówią o nich, że każdy jest z zupełnie innego tworzywa. Połączenie ich w całość tworzy jednak spójny charakter, który zaczął toczyć się swoim własnym życiem i obrał wymienioną już wyżej nazwę.

Zespół ładuje swoich słuchaczy pozytywną energią już od 10 lat. Pieśni „No Logo” często goszczą na falach Radio Kampus, Radio Białystok, Radia Wnet i Radia 5.

Początek o 21.00. Cena biletu – 60 hrywien. Rezerwacja stolików: +380984774701, +380637739901 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

Więcej informacji o „No Logo” na stronach:

https://www.facebook.com/nologo.sejny/
https://vk.com/club141391729
https://www.youtube.com/channel/UCQewNQg1ErNxROWJUC9tCiQ

Szczegóły na planszy informacyjnej poniżej:

Słowo Polskie, 14.03.17 r.

Nadchodzące imprezy

10 marca o godzinie 18:30 rozpocznie się finałowa część Festiwalu „Chmielnicki CamerFest”. Ostatnia impreza odbędzie się pod hasłem „Dialogi artystyczne: Ukraina-Polska”.

Pod batutą znanego polskiego dyrygenta Jana Miłosza Zarzyckiego Orkiestra Akademicka Chmielnickiej Filharmonii Obwodowej wykona utwory m. in. Moniuszki, Szymanowskiego, Lutosławskiego, Kilara i in.

Zaproszeni są wszyscy chętni.

Impreza jest objęta patronatem Ministerstwa Kultury Ukrainy, władz lokalnych i obwodowych.

Słowo Polskie, 07.03.17 r.

 


Nadchodzące imprezy

Polskie MSZ informuje o rozpoczęciu rekrutacji osób polskiego pochodzenia na studia wyższe w Polsce od roku akademickiego 2017/2018 ze stypendium Rządu RP.

Przesyłamy link do strony ze szczegółową informacją o tym programie stypendialnym: www.msz.gov.pl.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 02.03.17 r.

 

Źródło: http://www.rp.pl

Nadchodzące imprezy

W dniach 23 luty – 29 marca w dni robocze w ramach akcji „Świąteczny koszyk dla Polaków na Kresach” odbywa się zbiórka trwałych produktów spożywczych, słodyczy oraz artykułów szkolnych dla dzieci w biurze referatu obsługi klastra rewitalizacji i współpracy z organizacjami pozarządowymi. Bytom, Rynek 26/5 (IV piętro – winda). Tel.: +48323883347.

Szczegóły na plakacie.

Słowo Polskie, 24.02.17 r.


Nadchodzące imprezy

1 marca 2017 r. w Winnickim Liceum Kultury i Sztuki im. Leontowicza odbędzie się koncert utworów Fryderyka Chopina.

Początek o 17.00. Wstęp wolny.

Organizator imprezy: Winnickie Obwodowe Stowarzyszenie „Świetlica Polska”.

Słowo Polskie, 21.02.17 r.


Nadchodzące imprezy

Instytut Stosunków Międzynarodowych i Politologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce i na Ukrainie do wzięcia udziału w X edycji „Międzynarodowego konkursu na esej w zakresie stosunków międzynarodowych i politologii”.

Konkurs jest formą popularyzacji wśród uczniów szkół średnich wiedzy z zakresu stosunków międzynarodowych i politologii. Umożliwia młodzieży udział w debacie o problemach współczesnego świata, o wojnie i pokoju, o prawach człowieka, integracji, globalizacji, instytucjonalizacji itp. Celem jego organizatorów jest podjęcie refleksji dotyczącej procesów zachodzących w środowisku międzynarodowym oraz szeroko rozumianej problematyki międzynarodowej i wewnątrzpaństwowej.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Sejmu RP, Konsul Honorowy Ukrainy w Przemyślu, Prezydent Miasta Przemyśla oraz Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje następujące zagadnienia:

1. Brexit. Dlaczego Wielka Brytania chce wystąpić z UE?
2. Idea wyszehradzka w polskiej polityce zagranicznej – szanse i wyzwania.
3. Rola USA w systemie bezpieczeństwa globalnego po wyborze Donalda Trumpa.

Termin nadsyłania prac: 24 marca 2017 r.

Rozstrzygnięcie konkursu: 31 marca 2017 r.

Planowany termin wręczenia nagród odbędzie się: 25 kwietnia 2017 r.

Zwycięzca konkursu oraz zdobywcy II i III miejsca otrzymają nagrodę główną – I Watch, a także nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzca konkursu będzie mógł uczestniczyć  w praktykach studenckich w trakcie Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Ponadto, prace laureatów zostaną opublikowane w czasopiśmie „Polityka Globalna”.

Esej powinien być napisany standardową czcionką (Times New Roman – 12) w formacie A4. Preferowana objętość – 5-7 stron. Obowiązuje stosowanie przypisów
i umieszczenie na końcu pracy wykazu wykorzystanej literatury. Z międzynarodowym charakterem konkursu wiąże się możliwość przygotowania eseju w językach polskim i angielskim (do wyboru).

Szczegóły dotyczące konkursu, tj. regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: http://www.pwsw.pl/edycja-x-20162017

Prace wraz z formularzem należy wysłać za pośrednictwem szkoły lub samodzielnie na adres:

Instytut  Stosunków Międzynarodowych i Politologii
Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu
ul. Książąt Lubomirskich 4
37-700 Przemyśl
oraz dodatkowo drogą elektroniczną: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Słowo Polskie, 20.02.17 r.

Nadchodzące imprezy

W poniedziałek w galerii „Interszyk” (IV piętro) o godzinie  18.00 odbędzie się spotkanie, gościem którego ponownie będzie polski artysta sztuk wizualnych, wydawca, autor murali i instalacji w przestrzeni publicznej Artur Wabik.

Organizatorzy: Podolska Agencja Rozwoju Regionalnego, KG RP w Winnicy.

>>> Anons spotkania (j.ukr.) <<<<

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 19.02.17 r.


Zamów wiadomości na pocztę

Ostatnie komentarze

Gazeta "Słowo Polskie" w PDF

2017

Nr 2 (55)

Nr 1 (54)

2016

Nr 12 (53)

Nr 11 (52)

Nr 10 (51)

Nr 9 (50)

Nr 8 (49)

Nr 7 (48)

Nr 6 (47)

Nr 5 (46)

Nr 4 (45)

Nr 3 (44)

Nr 2 (43)

Nr 1 (42)

2015

Nr 12 (41)

Nr 11 (40)

Nr 10 (39)

Nr 9 (38)

Nr 8 (37)

Nr 7 (36)

Nr 6 (35)

Nr 5 (34)

Nr 4 (33)

Nr 3 (32)

Nr 2 (31)

Nr 1 (30)

2014

Nr 12 (29)

Nr 11 (28)

Nr 10 (27)

Nr 9 (26)

Nr 8 (25)

Nr 7 (24)

Nr 6 (23)

Nr 5 (22)

Nr 4 (21)

Nr 3 (20)

Nr 2 (19)

Nr 1 (18)

2013

Nr 12 (17)

Nr 11 (16)

Nr 10 (15)

Nr 9 (14)

Nr 8 (13)

Nr 7 (12)

Nr 6 (11)

Nr 5 (10)

Nr 4 (9)

Nr 3 (8)

Nr 2 (7)

Nr 1 (6)

2012

Nr 5 od 23.12.2012 r.

Nr 4 od 26.11.2012 r.

Nr 3 od 26.10.2012 r.

Nr 2 od 25.09.2012 r.

Nr 1 od 25.08.2012 r.

 

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą